চিৰিয়াখানাৰ শীৰ্ষ গীত মুকলি

অসম ৰাজ্যিক চিৰিয়াখানাৰ উত্তোৰণৰ বাবে অনাগত দিনত কাম কৰা হ’ব।ৰাজ্যত যিদৰে ৰাজধানী এখন থাকে, ঠিক সেই দৰে চিৰিয়াখানাও এখন আছে।সেয়েহে কণ কণ ল’ৰা ছোৱালীয়ে তথা প্ৰকৃতিপ্ৰেমীয়ে চিৰিয়াখানাত ভিৰ কৰে।এই মন্তব্য বনমন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্যৰ।আজি চিৰিয়াখানাৰ প্ৰেক্ষাগৃহত অনুষ্ঠিত এক অনুষ্ঠানত অসম গৌৰৱ সোণালী বান্দৰৰ বংশবৃদ্ধিৰ সম্পৰ্কত মন্তব্য কৰি কয় যে অসম ৰাজ্যিক চিৰিয়াখানাত সোণালী বান্দৰৰ বংশবৃদ্ধিৰ বাবে সকলো প্ৰকাৰৰ ব্যৱস্থা কৰি দিয়া হৈছে ।২০১১ চনত চিৰিয়াখানালৈ অনা সোণালী বান্দৰৰ সংখ্যা ২টাৰ পৰা ৩টা লৈ বৃদ্ধি পাইছে ।সোণালী বান্দৰক বসবাসৰ বাবে পাহাৰৰ আছুতীয়া অংশত সুবিধা কৰি দিয়া হৈছে ।এই অনুষ্ঠানতে অসম ৰাজ্যিক চিৰিয়াখানাৰ সকলোবোৰ দিশ সামৰি প্ৰস্তুত কৰা এটা ভিডিঅ’ উন্মোচিত হয়।ভিডিঅ’ টো উন্মোচন কৰে বনমন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্যই।ভিডিঅ’টোত কণ্ঠদান কৰিছে কণমানি শিল্পী দেবাংগী দাসে।গীতটো ৰচনা আৰু পৰিচালনা কৰিছে গিৰিমল্লিকা দাসে।অনুষ্ঠানৰ পি চি চি এফৰ বহুকেইজন বিষয়া উপস্থিত থাকে।

2 thoughts on “চিৰিয়াখানাৰ শীৰ্ষ গীত মুকলি

  • January 30, 2019 at 7:09 AM
    Permalink

    সুন্দৰ ক্ষেপ ..

    Reply
  • January 30, 2019 at 7:10 AM
    Permalink

    সুন্দৰ পদক্ষেপ ..

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *