Home সুখবৰ জিমচিয়ান উন্মোচন

জিমচিয়ান উন্মোচন

69
0

তেজপুৰ  ডেকাৰগাঁওস্থিত গিৰিজানন্দ চৌধুৰী ইনষ্টিটিউট অৱ মেনেজমেণ্ট এণ্ড টেকন’লজী, চমুকৈ জি আই এম টি তেজপুৰৰ বাৰ্ষিক আলোচনী ‘জিমচিয়ান’ৰ ষষ্ঠ সংখ্যাটো আজি উন্মোচন  হয়। কাৰিকৰী মহাবিদ্যালয়খনৰ শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰী, কৰ্মচাৰীবৃন্দ, ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ সাহিত্য প্ৰতিভা বিকাশৰ সুযোগ আগবঢ়াই প্ৰতিবছৰে প্ৰকাশ কৰা আলোচনীখনিৰ উন্মোচক হিচাপে উপস্থিত থাকে তেজপুৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ম’লিকোলাৰ বায়’লজী আৰু বায়’টেকন’লজী বিভাগৰ সহকাৰী অধ্যাপক ড° পংকজ বৰা। ড° বৰায়ে নিজৰ গৱেষণা আৰু কৰ্মজীৱনৰ অভিজ্ঞতা সামৰি  বক্তৃতা প্ৰদান কৰে। সফলতা লাভৰ কাৰণে আত্মবিশ্বাস আৰু আত্মবিশ্লেষণৰ প্ৰয়োজনীয়তা সম্পৰ্কে  ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক  বাখ্যা কৰে। আলোচনীখন উন্মোচনৰ পিছতে তেখেতে ইয়াৰ ওপৰত এক চমু আলোকপাত আগবঢ়ায় । তেখেতৰ লগতে অতিথি মল্লিকা দত্তয়ো ভাষণ আগবঢ়ায়। আলোচনীখনৰ ষষ্ঠ সংখ্যাৰ সম্পাদক ছাত্ৰ হিমাংশু চহৰীয়াই সকলোৰে সহায়-সহযোগিতা স্বীকাৰ কৰি কৃতজ্ঞতা জনায়। সহকাৰী অধ্যাপিকা প্লাৱিতা বৰুৱাই আঁত ধৰা অনুষ্ঠানটোত অসমৰ বিশিষ্ট কেৰিয়াৰ পৰামৰ্শদাতা তথা মহাবিদ্যালয়খনৰ অধ্যক্ষ ড° বুলজিৎ বুঢ়াগোহাঁয়ে সকলোকে ধন্যবাদ যাঁচি সামৰণি ভাষণ প্ৰদান কৰে ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here