তাজমহল নহয়, জনকল্যাণমূলক কামেৰে স্মৃতি যুগমীয়া কৰিব

মানৱীয়তাৰ কেতিয়াও অপমৃত্যু নহয়।যুগে যুগে ৰৈ যায় তাৰেই নিচান।আপ্তবাক্য শাৰীক আখৰে আখৰে প্ৰতিপন্ন কৰি তুলিছে এগৰাকী মহিলাই ।তেজপুৰৰ মাজগাঁৱৰ পল্লৱী বৰা নামৰ মহিলাগৰাকীয়ে তেখেতৰ প্ৰয়াত স্বামীৰ স্মৃতি যুগমীয়া কৰাৰ বাবে বিভিন্ন পন্থা হাতত লৈছে।জানি সুখী হ’ব যে তেখেতে গ্ৰহণ প্ৰতিটো পন্থাৰ অন্তৰালত সমাজ কল্যাণমূলক কামৰ প্ৰসংগ অন্তনিহিত হৈ আছে ।উল্লেখযোগ্য যে যোৱা ৫ ডিচেম্বৰত কৰ্তব্যৰত অৱস্থাত এক দুৰ্ঘটনাত তেখেতৰ স্বামী সঞ্জীৱ বৰাৰ মৃত্যু হৈছিল ।সমগ্ৰ শিক্ষা অভিযানৰ জিলা আঁচনি বিষয়া হিচাপে কৰ্মৰত সঞ্জীৱ বৰাই জীৱিত কালত বিভিন্ন সামাজিক কামৰ লগত জৰিত আছিল।তেখেতৰ কাম আৰু আদৰ্শক শ্ৰদ্ধা জনাই পল্লৱী বৰাই অলপতে প্ৰয়াত সঞ্জীৱ বৰা সোঁৱৰণী জন কল্যাণমূলক প্ৰতিষ্ঠান শীৰ্ষক এক অনুষ্ঠানৰ জন্ম দিয়ে।স্মতব্য যে কালি এই অনুষ্ঠানটোৰ উদ্যোগত অসমৰ বিভিন্ন জিলা যেনে শিৱসাগৰ, চৰাইদেউ, বিশ্বনাথ চাৰিআলি, দৰং, লক্ষিমপুৰ আৰু কামৰূপ মহানগৰত বিভিন্ন জনসজাগতামূলক অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত কৰে।চিত্ৰাংকন প্ৰতিযোগিতা, বাটৰ নাটৰ প্ৰদৰ্শন, পোষ্টাৰ প্ৰতিযোগিতা,বৃক্ষৰোপন ,সজাগতা সভা আদিবোৰ অনুষ্ঠিত হয় ।জানিব পৰা মতে প্ৰয়াত সঞ্জীৱ বৰা সোঁৱৰণী জনকল্যাণ প্ৰতিষ্ঠানে আগন্তুক দিনটোও সামাজিক জনকল্যাণমূলক বিভিন্ন কাম কৰি যাব ।এটা মহৎ উদ্দেশ্যেৰে জন্ম লাভ কৰা প্ৰতিষ্ঠানটোৰ উত্তৰণ কামনা কৰিলো।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *