পূজাৰ বিশেষ লেখা

পূজাৰ বতৰ । চৌদিশে চলিছে পূজা মণ্ডপ নিৰ্মাণৰ অঘোষিত প্ৰতিযোগিতা । কিন্তু তেনে সময়তে কেৱল খবৰ কাগজৰ কাকতেৰে যোৰহাট বৰভেটিৰ অঞ্জন তামুলীয়ে নিৰ্মাণ কৰা দেৱী দুৰ্গাৰ প্ৰতিমাই সকলোকে দৃষ্টি আৰ্কষণ কৰিছে। উল্লেখযোগ্য যে অঞ্জন তামুলীয়ে  যোৱা বছৰৰ পৰা দুৰ্গা পূজা ভাগ এনেদৰে ৰাইজৰ মাজলৈ আগবঢ়াই নিবলৈ সক্ষম হৈছে।

received_1238322119568901

আচলতে অঞ্জন তামুলীয়ে নিচেই সৰুৰ বয়সৰ পৰা নিজস্ব ধাৰণাৰ বিভিন্ন প্ৰতিমা প্ৰস্তুতৰ কাম সমাপন কৰিছিল। তেওঁ পোন প্ৰথমে সৰস্বতী প্ৰতিমাৰে প্ৰতিমা সজা কাৰ্য্য শুভাৰম্ভ কৰিছিল। এই সম্পৰ্কে NE Focus ৰ ফালৰ পৰা হোৱা এক কথা বাৰ্তা তামুলীয়ে এনেদৰে কয়। মই সাংস্কৃতিক আৰু সামাজিক দিশত কাম কৰি ভাল পাও। বাতৰি কাগজ বোৰ আটা গুৰি আৰু পানীৰে আঠা লগাই প্ৰতিমাক প্ৰাণ দিয়াৰ প্ৰয়াস কৰো । ইয়াৰ বাবে আগতে বাঁহৰ কামিৰে ফ্ৰেমবোৰ প্ৰস্তুত কৰি লওঁ।

received_1238322619568851

স্মতৰ্ব্য যে গনেশ, লক্ষ্মী, সৰস্বতী, কাৰ্তিক আৰু হাহঁ, নিগনি, ময়ুৰ আৰু মনোৰঞ্জনৰ বাবে ঘৰিয়াল নিৰ্মাণ কৰিছে।

received_1238319966235783

উল্লেখ্য যে অঞ্জন তামুলী এজন আইনৰ ছাত্ৰ। তেওঁ শেহতীয়াকৈ সাঁচিপাত প্ৰস্তুত কৰণতো জড়িত হৈ আছে। আৰু এনে কামৰ ওপৰত অনাগত দিনত কাম কৰি যোৱাৰ আশা পুহি ৰাখিছে।

received_1238321686235611

অঞ্জন তামুলীৰ কৰ্মাদৰ্শই আন দহজনক যাতে অনুপ্ৰাণিত কৰে তাৰ বাবে খবৰৰ লগতে কাহিনীভাগ সন্নিবিষ্ট কৰিলো আৰু আমাৰ ফালৰ পৰা বহু শুভকামনা জনালো।

One thought on “পূজাৰ বিশেষ লেখা

  • October 9, 2016 at 9:57 PM
    Permalink

    অন্জন ভাইটিলৈ থাকিল মোৰ শুভেচ্ছা আৰু আশীৰ্বাদ…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *